Radim Jančura je znám svojí vytrvalostí v boji se státem. Ačkoliv je to i stejný Radim Jančura který pobírá od státu dotace za žákovské jízdné ve svých vlacích a autobusech, nově nyní chce získat údaje od Ministerstva dopravy které vyplácí národnímu dopravci dotace za jednotlivé tratě. Nově i za rok 2011. Dráhy takové informace považují za důvěrné obchodní tajemství. Vše nejspíš skončí u soudu.

{snippet 157}

RegioJet se v současné době potýká s velkou finanční ztrátou za rok 2011 a 2012 ohledně provozu svých vlaků. Firma provozující vlaky na jediné lince mezi Prahou a Ostravou prohospodařila bez zisku přes 50 milionů korun. Ačkoliv stát firmu dotuje za zákonné žákovské jízdné které firmě zpětně prolácí, i tak celý segment železniční dopravy žluté firmy skončil v červených číslech. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1444-jancura-chce-dalsi-cisla-od-drah-stat-resi-zda-na-to-ma-pravo{/qrcodegenerator}

Majitel firmy RegioJet se tak snaží více upozornit na dotace z kapes daňových poplatníků pro vlaky národního dopravce. Ovšem neustálé schovávání se za daňového poplatníka ze strany Radima Jančury už je dosti pověstné.

Čtěte více 9.března v sobotní aktualizaci Komentářů…

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments