Deutsche Bahn je u cestujících známa především velkou pečlivostí, alespoň co se poctivosti a pověsti týká. Poslední video z vlastní marketingové divize se ale moc nepovedlo. Ve vlaku se sešel nejspíš křesťanský mladík, a nebo možná jen ateista, s dívkou muslimské víry.

Nepřekonatelné klišé „ToleranzZeit“

Video vzbudilo u Němců velmi silnou kritiku. Na kritiku se dlouho nemuselo čekat ani z organizace Muslimské obce, která jej označila sice za pozitivní snahu, ale špatně prezentovaným příkladem. Dívka má v nose i velmi dobře patrný piercing, což se neslučuje s islámem jako takovým. Opatrně našlapují i politici, kteří určité věci, konkrétně v Německu, co se muslimské komunity zde žijící, neříkají určité věci nahlas – islám jednoduše není kompatibilní s tradičními hodnotami “starousedlíků”.

Tolerance, kterou se minimálně snaží prezentovat toto video, se snaží vehementně pozorovateli podstrčit umělý fakt, že vše je naprosto v pořádku – i ty se “jich” tedy “jinověrců”, bát opravdu nemusíš. Doposud totiž není možné zjistit, na jakou objednávku pracovalo několik týdnů marketingové oddělení Deutsche Bahn, a za jakým účelem, tedy co má konkrétní obsah videa za cíl.

Němci samotní v poslední době kolem tohoto velmi citlivého tématu našlapují taktéž opatrně, ale s nohami o těžké váze, tedy poněkud více, než by se čekalo u volených politiků vládních stran.

Ať už video mělo účel jakýkoliv, rozhodně se koncernu Deutsche Bahn opravdu nepovedlo. Skutečnost a stále vzestupný radikalismus společnosti ohledně muslimské otázky, nezachrání sebelepší video tzv. “tolerance”, ať je produkované kýmkoliv. Faktem je, že lidé jsou jednoduše tímto tématem unaveni. DB se tak začíná pohybovat na tenkém ledu, tedy především v otázce stále sílící konkurence, což by se z hlediska finančních výsledků nemuselo v budoucnu vyplatit.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments