Změna tedy jediná, výrobce nereaguje na e-maily, telefonní kontakt na mobilní telefon 790372106 což je číslo, které je uvedeno na stránkách výrobce, a to číslo ovšem neexistující, číslo na pevnou linku 475211104 je taktéž nefunkční. Předvolba „790“ je známá spíše v Africe, než v síti GSM/CZ.

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na podrobnosti ke kauze manželů Houfkových, o které píšete na stránkách vašeho magazínu, neboť patřím mezi poškozené.

Chtěl bych se zejména zeptat, zda se tímto případem zabývá Policie České republiky a zda je možné se připojit k návrhu na trestní stíhání a nárokem na náhradu škody nebo zda budu muset návrh podat sám.

Děkuji Vám předem za odpověď.

S pozdravem

M.M. (Redakce jméno zná)


Policie ČR se případem nezabývala, a to z žádného podnětu! Je to velká škoda, jelikož nedošlo ke sjednocení postižených modelářů, a tím i k jednotnému podání trestního oznámení pro podvod a zpronevěru – což je zcela jistě v tomto případě naplněna skutková podstata výše jmenovaného!

Místo rázného řešení vzniklé situace, kopalo duo Houfků kolem sebe, především pak pohrození Redakci a provozovateli těchto stránek, ale za co? za uveřejnění a ukázání skutečně vzniklého problému? Nakonec ale právní zastoupení z naší strany bylo tak silné, že „vykutálené duo“ zvolilo taktiku rychlého ústupu.

V souběžném pohrození naší Redakci, došlo k cenzuře oslovení jeména „Houfek“ v předchozích článcích. Tiskový zákon ovšem pamatuje pouze na osoby nezletilé, případně osoby, které jsou z ochranného hlediska chráněny PČR. Cenzura byla zvolena po poradě s právním zástupcem, kdy ještě nebylo jasné, zda bude hromadně trestní oznámení uskutečněno. Nakonec cenzura nemusela být naplněna, což byla podmínka „dua Houfků“ a proto články upravíme do plnohodnotného znění…

E-shop není v současné době aktivní pokud není zaplacena verze Business

Zda v současné době výrobce i nadále nabízí modely – není doposud zřejmé. Z ohledání jejich stránek ovšem nabýváme dojmu, že tomu tak skutečně není, jelikož poslední a zásadní aktualizace byla provedena v roce 2009. Všechny aktualizace od jara 2010 do podzimu téhož roku, jsou staženy, práme se, proč asi?!

Pakliže máte podobnou zkušenost s výše vloženým e-mailem modeláře M.M. zašlete nám jej na e-mail, případně nakopírukte do komentářů pod článek, děkujeme!

Jediné pozitivum byl přínos informace, že se na „duo webu“ objevila zpráva tohoto znění: „Nově lze modely objednávat i bez záloh…“

Veškeré kontakty, zkušenosti a informace soustředíme na jedno místo zde v Magazínu…

Pojďme si tedy zrekapitulovat všechny informace od začátku do konce:

Kauza H: Vybírat zálohy je snadnější, než plnit závazky! I.

Kauza H: nový pojem „udržím se zuby nehty“ II.

Kauza H: Kde rodina v rozbroji, tam je zlato na hnoji III.

Znepokojivé stanovisko k VláčkyTT

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments