V nadcházejících předčasných volbách nás politici a političtí kariéristi oblažují svými nápady, jak nejlépe zapůsobit na případného voliče a co nejvíce jej oblbnout. Pokud by se populismus u jednotlivce dal měřit výškoměrem, ministr v demisi Zdeněk Žák by jej bez problému zcela překonal!

Tento „odborník“ na vše, co s dopravou kolem Ministerstva dopravy souvisí, totiž ve jménu populismus pregnantně exceluje s myšlenkou, že by vlaky mimo špičku (myšleno tak, že když není ve vlaku tolik cestujících) což jsou hodiny od 10 do 13 a od 20 do ukončení provozu – jezdil cestující zcela zdarma.

O Žákovi se ví mnohé. Není překvapením, že tento populistický algoritmus ze své hlavy vypouští jako lídr kandidátky za SPOZ – což je v duchu jeho myšlenky posvěcená tragédie ruku v ruce s obscéní demagogií. Tento „ekonomický“ a dopravně znalý odborník byl před lety z Českých drah vyhozen za neodbornost kterou potvrdil i Petr Žaluda. Jelikož je politická reperezentace v tomto státě tak silně nekonzistentní, odvolání Žáka z MD nebylo zase tak bezúčelné. Žák byl do sedla ministerského papaláše na dopravě „namontován“ dalším odborníkem, tím je v demisi premiér Rusnok. Není proto divu, že Rusnokova vláda, tedy její převážné procento odbornické, skončilo nyní pod křídlem SPOZ ve stáji populistické marnivosti.

Výsledky vyorávání brambor na Ministerstvu dopravy jsou dnes vidět jasně a zřetelně: pozastavení modernizace, pozastavení nákupu nových vozidel, zrušení nákupu druhé série Railjet Českých drah, vyhazování odborníků z marketingu, prodeje produktů a reklamy. O SŽDC a ČD Cargo ani nemluvě, dcera Cargo se potýká s problémy dlouhodobě..


„Expres se tomuto tématu bude věnovat i nadále. Považujeme za nutné, aby se na mnohé věci ukázalo prstem. Nelze tolerovat schopnosti jednotivců v překrucování jejich dřívějších prohlášení a nepodložená tvrzení proti svým oponentům.. Vítejte v noých Expres zprávách..“

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments