Sportovní model Stinger znamenal doslova revoluci v nabídce značky Kia. První snímky tohoto vozu vyvolaly doslova příval zájmu mezi motoristickými nadšenci, sériové vozy následně nadchly veřejnost dynamickou jízdou. Nyní se na mezinárodním autosalonu NYIAS představila limitovaná série GTS.

Výkonný sportovní fastback dostane originální díly z karbonových vláken, nepřehlédnutelný oranžový lak a nově vyvinutý dynamický pohon všech kol D-AWD. Vůz s šestiválcovým motorem o výkonu 365 koní bude vyroben v omezené sérii pouhých 800 kusů a měl by být vyráběn již letos na jaře.

Úpravami projde mimo jiné také interiér – čalounění volantu a středového panelu bude provedeno luxusní Alcantarou, strop zase dostane čalounění z materiálu podobného veluru. Kromě toho bude mít Stinger GTS ve standardu střešní okno či bezdrátové dobíjení mobilního telefonu, ozvučení zajistí prémiový audiosystém Harman Kardon s výkonem 720 W.

Nový typ pohonu D-AWD

Běžný model může být buď “zadokolka” nebo má poháněné obě nápravy. Nový systém D-AWD jde ale v možnostech rozdělování točivého momentu ještě dál. Používá mechanický samosvorný diferenciál na zadní nápravě, čímž je možné ještě lépe zabránit prokluzu a zvýší se jízdní stabilita. Podle zvoleného jízdního režimu je pak možno ovlivnit styl jízdy – v komfortním se na zadní kola posílá 60 procent točivého momentu motoru, sportovní naproti tomu upřednostňuje agilní projev a rozděluje hnací sílu z 80 procent ve prospěch zadní nápravy. Režim Drift pak celých sto procent výkonu posílá na zadní nápravu.

Sportovní styl

Zážitky za volantem umocní také upravené nastavení řídicí jednotky, protiprokluzové řízení a rozpoznávání “kontra” volantem, odlišný bude také systém kontroly stability. Dvojitě přeplňovaný motor o objemu 3,3 litru nabídne kromě impozantního výkonu 365 koní také točivý moment 510 Nm. Řazení zajistí osmistupňová automatická převodovka.

Cena byla oznámena zatím jen v rámci konání autosalonu, takže je uvedena v amerických dolarech. Kia Stinger GTS bude k mání za 44 tisíc USD s pohonem zadních kol, pro zájemce o nový pohon D-AWD je stanovena cena 46 500 USD.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments