Dva rivalové: Herpa a Busch v neustálem chladném boji na trhu s modely – ty s pneumatikou… V roce 2010 uvedla Busch do prodeje zcela novou verzi kombajnu Forschritt E540 v dosti nezdařilé variantě a provedení. V roce 2011 přišel ale s razantní modifikací, podobně se toto praktikuje i u kolejových modelů.

Tentokrát ale Busch nezklamal, model je vypracován do nejvěrnějších detailů svého provedení od skutečné předlohy, ale také doznal patřičných jemných úprav hloubky prolisů, zejména pak žacího ústrojí. O modelu této firmy bylo již psáno zde: Busch: Fortschritt E514 výkvět socialistického strojírenst

Tento model se snažilo nabídnout a především vyrobit celá řada hráčů na trhu s „gumovými“ modely. Busch byl ale úspěšnější, jednak se na první verzi tohoto kombajnu spálil (minimum prodeje), ale také vyrobil zcela novou formu pro tlakové vstřikování – model není odléván v gumových formách!

Jako první Vám tedy přinášíme detailní fotografie již nově vypracovaného modelu německé verze mlátičky obilovin (pro Rusko a Balt byla vyráběna modifikace v neznámém uskupení) které bylo možné potkávat v tehdejších dobách JZD za ČSSR, ale také v NDR, Polsku aj.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments