Ačkoliv se Pařížská ulice nachází asi 20 kilometrů daleko od Letiště Václava Havla, a prakticky naplňovala určitý punc kvality a drahého zboží, terminál letiště byl pomyslným detašovaným místem právě oné ulice v centru hlavní metropole – co do vysokých cen za potaviny a další zboží. Jenže to se nově mění. Pražské letiště čelilo stovkám stížností od cestujících, těm byla trnem v oku právě vysoká cena zboží. Jednoduše, pokud máte žízeň, to pití a jídlo při čekání na svůj let si v terminálu letiště dát prostě musíte.

Vysoké nájmy drží ceny zboží uměle vysoko

Nebylo výjimkou, že cena točeného piva v místní restauraci, dosahovala magické hranice 140 korun, přitom o pár kilometrů, konkrétně v Hostivicích, je stejné pivo k mání za 45 korun. Vše má ale své důvody. Správa letiště v současné době drží stále vysoké nájmy, na které si firmy a podnikatelé v terminálu letiště musí nějak vydělat. Předražené obchody s jídlem se tak stávají minulostí, posledním úderem z milosti, bylo otevření obchodu řetězce Billa, která v terminálu získala ihned velkou oblibu. Nicméně stále platí pravidlo, že vše má svého kupce, nicméně v poslední době už lidé více koukají i na tu cenu, především pak na kvalitu potravin.

Investice do terminálu, ale také do technologií se musí vracet, správa letiště ale nájmy za čtvereční metr rozhodně snižovat nehodlá. V současné době se cena za jeden metr prodejní plochy, pohybuje od 660 do 1500 korun, i tak se podnikání celé sérii firem v terminálu letiště vyplatí. Změny jsou reakcí na měnící se složení cestujících – meziročně narostl podíl Čechů. Od loňského roku se správa letiště hodně zaměřila na jejich potřeby a především na zlepšení poměru kvality a ceny v oblasti gastro služeb.

Letiště Václava Havla tak přestává být výsadou spíše movitějších cestujících, kteří v případě příletu nebo odletu, umí utratit i stovky Eur za jediný nákup. Do útrob letiště chce zamířit i další z Českých řetězců, a tím je Tesco, které plánuje otevřít svůj koncept prodejny Tesco Express, čímž vznikne převážně konkurence nedávno zde otevřené prodejny Billa.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments