Ačkoliv Česká republika nemá přímé vlakové spojení s hlavními městy na Ukrajině, dopravu začala od soboty komplikovat řada omezení v letecké dopravě. Ministerstvo zahraničí ČR v pozdních sobotních hodinách oznámilo, že cestování do této země nemůže být bez komplikací.

Mezinárodní letiště v hlavním městě Kyjev lety přijímá. Pokud se chcete ale vydat na východ, především ale i na jih země z jakéhokoliv důvodu, může být přesun po železnici z části omezen. Ukrajinské železnice (UZ) zatím dle oficiálního vyjádření na svých internetových stránkách uvádějí, že železniční doprava funguje bez omezení, ovšem vedení dopravce nemůže zaručit komplikace při cestování na jihu země v blízkosti autonomní republiky Krym.

Pokud dojde k jakémukoliv omezení na železnici vlivem intervence Ruské federace, budou Ukrajinské železnice o všem řádně informovat, uvedl na oficiálních stránkách dopravce mediální mluvčí.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1931-komplikovana-situace-na-ukrajine-komplikuje-i-dopravu-predne-tu-leteckou-zeleznice-je-bez-omezeni{/qrcodegenerator}

Přímé vlakové spojení s jihem Ukrajiny má nejvíce i Rumunsko. Rumunský dopravce zatím všechny své vlaky vede dle svých jízdních řádů. Rumunský dopravce také zatím žádná omezení na vlacích mířících na jih Ukrajiny neuvádí. Všechny vlaky mířící z Rumunska přes Moldávii na Ukrajinu jezdí dle svých jízdních řádů.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments