Pružný trh na mezinárodních autobusových linkách je sice více či méne konstantní, občas ale přináší i řadu zajímavých změn, zejména pak cenové rozpětí v už tak silné konkurenci, ze kterých mohou maximum vytěžit hlavně cestující. Do Česka nedávno vstoupil i další zahraniční dopravce ÖBB Hellö, který patří pod státní dráhy ÖBB. Rakouský železniční dopravce přitom provozuje i rozsáhlou síť regionálně-lokálních autobusových linek, vstup na zahraniční linky ho donutil díky stále sílící konkurenci FlixBus z Německa.

{loadmodule mod_banners,Banner 468 x 60}

{loadmodule mod_bw_social_share,BW Social Share}

Z Prahy do Benátek a Vídně za 15 eur, do Berlína za 13 eur

Dvakrát denně tak jezdí spoj mezi Berlínem a Vídní se zastávkami v Praze a v Brně. Směrem do Berlína autobusy vyjízdějí v 13:53 z Prahy a v 11:02 a ve 23:02 z Brna. Do Vídně odjíždějí v 13:42 z Prahy a ve 4:03 a 16:33 z Brna. Jednosměrnou jízdenku z Prahy do Vídně lze koupit již za 15 eur, do Berlína dokonce za 13 eur.

Druhá linka zajíždí z Prahy až do Benátek. Autobusy odjíždí denně z Prahy v 19:00, do Itálie přijedou další den ráno v 8:05. Zpáteční jízdenku je možné rezervovat za 2× 15 eur (2× 405 Kč).

Na stejné trase přitom létají nízkonákladové aerolinky Wizz Air, nejlevnější zpáteční letenku lze rezervovat za 905 Kč včetně poplatků, ale jen s menším příručním zavazadlem. Ve prospěch letadla navíc hraje krátký let o délce necelé hodiny a půl, autobus cestu se zastávkou v Českých Budějovicích zdolá za dlouhých 13 hodin.

Sleva 50 % na jízdenky rakouských drah jako bonus

V ceně jízdenky není zahrnuto občerstvení, autobusy jsou však vybaveny prodejními automaty. Servis zahrnuje bezplatné wi-fi připojení a elektrické zásuvky, bezplatně je zahrnuto jedno příruční zavazadlo a větší kufr s rozměry do 80×60×30 cm. Cestující s Hallö mohou navíc v den jízdy autobusem čerpat slevu až 50 % na vlakové jízdenky od rakouských drah ÖBB.

Hello jezdí celkem na 11 linkách z Vídně, Innsbrucku, Mnichova nebo Salcburku. Mezi destinacemi nechybi Lublaň, Maribor, Záhřeb, Janov, Milán nebo Curych. Ceny jízdenek začínají na 15 eurech za jednu cestu.

{loadmodule mod_banners,Banner 480 x 300}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments