Krádež kabelů omezila provoz asi 70 vlakových spojů v Praze, ty nabraly až 20 minut zpoždění

0

Krádež kabelů v Praze omezila v úterý na více než šest hodin provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo hlavně lokálních spojů, ale i několika dálkových vlaků mezi Prahou a jižními Čechami. Vyplývá to z informací Českých drah a Pražské integrované dopravy.

Část vlaků musela jezdit objízdnými trasami, zpoždění kvůli tomu dosahovala až 20 minut. Mluvčí Správy železnic Nela Friebová řekla, že provoz byl obnoven kolem 11:30.

Důvodem omezení provozu byla porucha zabezpečovacího zařízení na trati mezi stanicemi Praha hlavní nádraží a Praha-Vršovice. Společnost ROPID, která má na starosti Pražskou integrovanou dopravu, uvedla na twitteru, že poruchu způsobila kolem 05:00 krádež kabelů. V integrované dopravě se výluka dotkla linek R17, R49, S49, S7 a S9.

Ve směru z Prahy na Strančice a Benešov byla doprava na železnici bez omezení. Směrem do Prahy ale vlaky ze stanice Praha-Hostivař na hlavní nádraží jezdily odklonem přes Prahu-Libeň.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments