Lékařka ze Strakonic má koronavirus, poliklinika se do odvolání uzavírá

0

Lékařka polikliniky ve Strakonicích je nakažená koronavirem. Poliklinika, soukromé zařízení, se na tři dny zavře a bude se dezinfikovat. Město od 16. března zavře školky. V poliklinice pracuje zhruba 50 zdravotníků. ČTK to dnes řekli starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost), jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) a ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala. V ČR jde již o několikátý případ, kdy je mezi nakaženými zdravotník, dva lékaři jsou nakaženi v Olomouci.

„Je to lékařka, která ordinovala, teď je v domácím prostředí. Poliklinika se rozhodla uzavřít budovu a zajistit asanaci,“ řekla hejtmanka. Informaci potvrdil i starosta. Ve Strakonicích zasedá od rána mimořádně rada města. „Zítra (v pondělí) zavřeme školky,“ řekl Hrdlička. Na případ nakažené lékařky upozornil server iDNES.cz.

Nemocnice Strakonice, kterou zřizuje Jihočeský kraj, omezí běžné operace i plánované kontroly pro pacienty, kteří měli chodit s takzvanou odkladnou péčí. ČTK to řekl Fiala. „Nebudeme odsouvat onkologické pacienty s nádorem. Poliklinika bude tři dny zavřená,“ řekl ředitel nemocnice.

V Jihočeském kraji je nyní šest případů lidí nakažených nemocí COVID-19. Je to o čtyři víc než 13. března. Jihočeští hygienici odebrali v sobotu 39 vzorků s podezřením na koronavirus, z toho byly čtyři pozitivní – u tří žen a jednoho muže. ČTK to dnes řekla ředitelka českobudějovické krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Jihočeští zdravotníci v kraji zatím prověřovali zhruba 250 lidí na nákazu. Hygienici v Jihočeském kraji nařídili od února kolem 300 preventivních dvoutýdenních domácích karantén. Podle nich se týkají většinou lidí, kteří se vrátili do Česka po pobytu v Itálii.

V Česku je 231 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, večer může počet nakažených přesáhnout 300, řekl v televizi Prima premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda možná vyhlásí kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru karanténu pro celou Českou republiku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments