Evropský dopravce Leo Express zavádí novinku, jak mohou zákazníci platit za jízdenky v jeho vlacích a autobusech. Vůbec poprvé bude možné u české přepravní společnosti využít pro nákup jízdenky odloženou platbu, o kterou se postará česká fintech služba Twisto. Díky tomu má být nákup pohodlnější, protože k němu stačí jediný klik.

Platba Twistem je dostupná jak na webu, tak v mobilní aplikaci Leo Expressu, s tím že uživatel nemusí zadávat číslo karty ani jinak dál celý proces platby řešit.

„Před nedávnem jsme představili novou mobilní aplikaci, která už usnadnila cestování 30 tisíci lidem. Teď bude pro naše cestující nakupování jízdenek v mobilu, ale i na webu ještě jednodušší,” věří Peter Köhler, CEO společnosti Leo Express.

Leo Express a FlixBus budou prodávat společně jízdenky. Platné budou ve spojích obou dopravců

Jeho firma odhaduje, že by do budoucna mělo Twisto využívat až 15 procent cestujících. Prozatím využily odloženou platbu stovky zákazníků.

Odložená platba v podání českého fintech startupu funguje tak, že nakupujete okamžitě a platíte až za 14 dní. Stačí být tedy jen registrovaný u Twista, které vás pak upozorní, abyste do čtrnácti dní příslušnou částku za nákup jízdenky (a případně dalšího zboží jinde) uhradili, a to buď online kartou, bankovním převodem nebo hotově.

Leo Express se tak svým způsobem stává i průkopníkem v moderních mobilních technologiích. Rozhodl se proto jít vlastní cestou, a nezůstat stát na místě jako Radim Jančura, který provozuje dnes už zastaralý a zcela nekoncepční systém rezervací i platební brány.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments