Leo Express chce převzít veškeré aktiviry dopravce Locomore. Ten se dlouhodobě potácí v dluzích. Foto: MAGZINE.cz

Český dopravce Leo Express se svými akcionáři nabídl firmě Locomore její kompletní převzetí. Dopravce s černozlatými vlaky by tak získal snadnější vstup na koleje v Německu. Generální ředitel společnosti Leo Express Peter Köhler potvrdil, že o převzetí Locomore skutečně jedná, a má k tomu mandát majitele i dalších akcionářů Leo Express.

Peter Köhler předložil orientační nabídku, kterou ale ani jedna ze stran nechce prezentovat, odhadem se může jednat ale o stovky tisíc EUR. Leo Express by se tak mohl snáze dostat na trh v Německu, který je od toho domácího v České republice značně specifický.

Hledání investora i mimo Německo

Společnost Locomore začala provozovat každodenní spoje mezi Berlínem a Stuttgartem v prosinci loňského roku poté, co získala kapitál pro podnikání prostřednictvím úspěšné kampaně na spolufinancování, čímž získala 460.000 EUR na pokrytí startovacích nákladů. Společnost však 11. května potvrdila, že se rozhodla pro insolvenci poté, co se příjmy nezvýšily v souladu s prognózami a rozhovory s potenciálním investorem skončily bez vyřešení.

Köhler dříve řekl německým obchodním novinám Handelsblatt, že pokud bude úspěšný, plánuje Leo Express zachovat stávající pozice zaměstnanců, i směrování do další expanze pod značkou společnosti Locomore. Podle informací Handelsblatt také Köhler ujistil, že Leo Express usiluje o ziskovost 1 milion EUR ročně, pokud se mu převzetí Locomore podaří.

Leo Express v loňském roce přepravil 1,5 milionu cestujících mezi Prahou a Ostravou. I přes to, že v roce 2016 dosáhl obratu ve výši 13,5 milionu EUR, zaznamenal Leo Express od vstupu do služby v roce 2014 konzistentní ztráty. Rovněž čelil obtížím s expanzí na domácím trhu a byl nucen snížit ceny jízdenek, aby konkuroval stávajícímu státnímu dopravci i další konkurenci.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments