Při nedávno ohlášeném vstupu dopravce RegioJet na doposud jediné působiště vlaků Leo Express na jihu Moravy, na sebe odveta nenechala dlouho čekat. Leoš Novotný v minulém týdnu ohlásil spolupráci s jedním z největších autobusových dopravců v Německu a v zemích Beneluxu, Flixbusem.

Uznávání jízdenek i propojení rezervačních systémů

Oba dopravci tak od ledna propojí své rezervační systémy, a na jednu jízdenku bude možné v kooperační síti cestovat z Česka, do stovek míst v Německu i zemí Beneluxu. Flixbus pak od ledna začne provozovat svojí zastávku u budovy hlavního nádraží v Praze, kam zajíždějí především autobusy RegioJet.

Radim Jančura už v letních měsících avizoval vstup přímého spojení z Prahy do Starého Města, kam doposud zajíždějí pouze vlaky Českých drah a Leo Express. Novotný tak mimo spolupráce v prodeji jízdenek s partnerem z Německa, umožní i pružnější nabídky na autobusové spoje z Prahy do Mnichova a Vídně, kam Flixbus přes Českou republiku z Německa již přímé spoje nabízí.

Radim Jančura doposud v médiích vystupoval na straně Leoše Novotného, každopádně pokud jde o byznys, není v tomto ohledu brán zřetel ani na současného partnera v mediálních bojích proti státu i státnímu dopravci České dráhy. RegioJet tak v polovině listopadu ohlásil i odchod ze Slovenska, a to zrušení vlakového spojení Bratislavy a Košic, tedy v prvním čtvrtletí roku 2016.

V den platnosti nových jízdních řádů pro rok 2016, zavede Leo Exress i přímé autobusové spojení od svých vlaků v Přerově, na autobusové nádraží ve Zlíně. Leoš Novotný se tak vydává cestou podobné strategie jako Radim Jančura, který své cestující sváží autobusy na spoje jedoucí do Prahy, ve stejném duchu tak působí i na Slovensku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments