Kolem jednoho z nejvýraznějších vlakových a autobusových přepravců v Česku, Leo Express, je toho slyšet v posledních měsících hodně. Ať už to byla expanze na polský trh, možné spojení s konkurenčním FlixBusem nebo zavedení odložených plateb přes český startup Twisto. Nyní firma zveřejnila finanční výsledky za první polovinu letošního roku a shání další prostředky.

Během prvních 6 měsíců se dle serveru E15.cz, kterému firma poskytla bližší informace, podařilo Leo Expressu oproti předcházejícímu půlroku zvednout obrat na téměř dvojnásobek ze 161 milionů na 315 milionů korun. Celkem firma přepravila více než 750 tisíc pasažerů, což v daném období představuje zhruba 20% nárůst.

Detailní přehled půjčky na platformě Bondster

Generální ředitel Leo Expressu Peter Köhler k tomu pro server E15.cz uvedl, že je nárůst způsoben především zavedením nové linky Berlín – Stuttgart, která byla spuštěna téměř před rokem. Obsazenost vlaků pak představuje 61 procent, což je o 2 procenta více, než v druhém a třetím kvartálu loňského roku.

I když se firmě dle dosavadních čísel v letošním roce daří, přesto shání na svůj provoz a expanzi další finance. Na P2P půjčkovém serveru Bondster chce totiž Leo Express získat 10,1 milionu korun při úroku ve výši 9,1 %, což je na bankovním trhu minimálně o několik procent více, než je běžný průměr. Prozatím Leo Express prostřednictvím skupiny ACEMA z celkové částky vybral 6,2 milionu korun od více než 400 investorů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments