Dopravce ČSAD Liberec představil v sobotu 8. 12. 2018 dva nové autobusy zařazené do vozového parku. Vozidla VDL Futura s kapacitou 65 sedících cestujících jsou dle výrobce určeny zejména pro dálkové trasy. Cestující integrované dopravy IDOL se s nimi budou setkávat převážně na meziregionální lince 360 spojující Mladou Boleslav s Libercem, uvedl portál IDOL.

Nové dva autobusy nakoupil už nový vlastník, tedy kraj, který zcela ovládl původního dopravce Autobusy LK (ještě dříve: BusLine). Dopravce tak podle informací portálu IDOL, vycházel z požadavků zadavatele. Vozidla budou nasazena převážně na lince Liberec – Mladá Boleslav, která je určena především pro svoz zaměstnanců automobilky Škoda Auto, objevit se mohou ale i jinde.

Krajské autobusy ČSAD Liberec tak mohou nakupovat nové vozy už podle předem známých specifikací z přepravy, tedy od firem, měst a obcí. Liberecký kraj byl přitom první vlaštovkou, který začal operovat s myšlenkou vlastního dopravce. BusLine tak ztrácí další oblasti, v příštím roce posílí i vlastní dopravu také Ústecký kraj se svými vozidly, i zde totiž dochází k ukončení spolupráce s BusLine Semily.

Nová vozidla VDL Futura s kapacitou 65 sedících a 27 stojících cestujících, jsou volbou i v oblasti ekonomiky provozu – mají nižší spotřebu než běžně používané vozy Bova. Autobusy jsou vybaveny také LED osvětlením uvnitř i v exteriéru, má vlastní WC a v plánu je také Wi-Fi připojení k internetu.

Pořizovací cena jednoho vozu byla 7,2 milionů korun včetně DPH. Krajské ČSAD tak v příštím roce hodlá nakupovat další autobusy, převážně na krajské linky z Liberce, Nového Boru a Jablonce nad Nisou.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments