Rakouské železncie ÖBB vycházejí skutečně velice vstřícně k fotografům, o kterých vědí že jsou, že existují a že tu budou neustále. Proto na portálu oebb-werbecenter vznikla zcela nová sekce LOKFINDER, který jednoduše vykresluje aktuální pozice reklamních lokomotiv dopravce ÖBB.

Tento celkem příjemný počin od rakouských drah by doznal ještě větší obliby, kdyby se zobrazovala celá sít kde jezdí v současné době reklamní a klasické formáty schémat laků lokomotiv Taurus na síti Deutsche Bahn. ÖBB vypravují přímé vlaky do destinací Hamburg, Bremen a Berlin (via DB), ale i do Slovinska, Švýcarska, Itálie, Česka a Maďarska. Dá se říci, že obslužná ramena lokomotiv Taurus sahají hodně za hranice našeho jižního souseda.

V současné době je do systému zařazeno 9 reklamních lokomotiv ÖBB. Mezi takové raritky patří reklama na Rakouskou policici, nám dobře známý Kapsch, případně SOS Kinderdorf – obdoba Dětské vesničky u nás. I takové “perly” ÖBB ze své ušlechtilosti provádí prezentaci reklamním stylem.

LOKFINDER se má dle dopravce i nadále rozšiřovat, a do systému mají být zařazeny i veškeré soupravy RailJet. Skutečný výčet reklamních lokomotiv již zobrazovaný tímto systémem není ale konečný, u ÖBB jezdí do dnešního data, celkem 62 reklamních lokomotiv jak v nákladní, tak osobní trakci – není zde odděleno Cargo od osobní dopravy jako tomu je např. u nás. Proto lze mnohé lokomotivy Taurus vídat v Itálii na přímých vlacích do Modeny, Verony a Milána, či Říma.

Pro každý stát musí být lokomotivy Taurus specificky upraveny (podobně schvalovací proces probíhal i unás), neboť v každém státě se jedná o jiný zabezpečovací trakční systém. Do Itálie jezdí jedna skupina lokomotiv ÖBB v celkovém počtu 19 kusů – právě určeny jen pro Itálii.

Po rozkliknutí ikony zvolené lokomotivy Taurus se vám zobrazí vlaječkama projetá trať dle historie, případně dle plánu na druhý den. Pod mapkou najdete i konkrétní grafikon vlaku – ten je ovšem již bez popisku.

998002

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments