Letecký koncern Lufthansa od března ruší bezplatné občerstvení v turistické třídě. Firma je kvůli dopadům současné pandemie nucena šetřit. Pasažéři kmenových aerolinek stejně jako Swiss a Austrian Airlines si během krátkých a středně dlouhých letů budou moci koupit kvalitní jídla a nápoje včetně regionálních specialit, které budou zdravější a šetrnější k životnímu prostředí, uvedla dnes firma.

“Naše dosavadní nabídka občerstvení v turistické třídě často nesplňuje očekávání zákazníků,” zdůvodnila krok členka představenstva Lufthansy Christina Foersterová.

Místo neoblíbených sendvičů a čokoládových tyčinek si cestující budou moci vybrat salát nebo müsli. Firma nabídku upravuje podle připomínek zákazníků. Pasažéři Lufthansy a Swiss Airlines dostanou také láhev vody zdarma.

Až do začátku koronavirové krize poskytovala Lufthansa při letech po Evropě nápoje zdarma a v závislosti na délce letu také drobné občerstvení, sendviče a malá teplá jídla. Po vypuknutí pandemie nabídku z hygienických důvodů výrazně zredukovala. Při letech kratších než dvě hodiny nyní nenabízí žádné jídlo a jen omezený výběr nápojů.

Letecké společnosti kvůli koronavirové krizi ruší lety a propouštějí zaměstnance. Očekává se, že obnovit letecký provoz na úroveň před pandemií se nepodaří dříve než v roce 2025.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments