Obsah portálu FIRENET.cz definitivně končí na doméně stejného jména, nově celý stávající obsah naleznete zde, na portálu MAGZINE.cz, proč? Důvod má více faktorů, předně je to změna serverů, resp. jejich systém. Nově nebudeme všechny portály provozovat pod Windows Server, ale na platformě Linux. Z toho důvodu padla volba i na dlouhou dobu odkládanou změnu domény. Několik týdnů probíhalo poměrně rozsáhlé „ladění“ přechodu z jednoho serveru na druhý, ale také integrace již zakoupených, případně zcela nových interních nástrojů pro provoz tak obsáhlého portálu.

MAGZINE.cz, stejně jako další stránky které patří do skupiny ORANGE media, jsou nově všechny provozovány pod Linuxem, a to nám otevírá zcela nové možnost. Na stávající doměné to již nebylo možné. Magzine se bude tématicky rozšiřovat i do dalších tématických segmentů. Na první pohled se nám zdál přechod na jiné servery zcela jednoduchou záležitostí, opak byl pravdou. Bylo předně pečlivě dbáno na to, aby nedošlo k žádným ztrátám dat, a to ani v ověřovacím režimu, kdy MAGZINE už „běžel“ na nových serverech na Linuxu.

Stávající aktualizace potálu FIRENET.cz tak musela být ukončena už 3 týdny před startem všech prací, tedy přechodu dat a implementaci a testování interních nástrojů pro redaktory u PC, tak i v terénu. Portál Magzine totiž bude moci snadněji sdílet, spravovat, a dále zpracovávat práci našich redaktorů v terénu. Od automatického zveřejnění obsahu, až po intuitivní prvky stránek, do kterých se bude moci zapojit i samotný čtenář. Takové prvky bylo možné ověřit už v minulosti, kdy mateřský portál Firenet, přinášel online zpravodajství v době záplav, případně větrných a sněhových kalamit. Články pak v celkovém úhrnu četlo kolem 29000 čtenářů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments