Obrovský sesuv zeminy který se v minulém roce utrhl u Litochovic, a z větší části znemožnil dokončovací práce na posledním úseku dálnice D8, odtěží firma Eurovia CS za 72 milionů korun. Stát firmu vybral bez výběrového řízení ve zkrácené době, jde především o včasné odtěžení veškeré zeminy, která by mohla komplikovat otevření dálnice do roku 2016.

Sesuv zeminy ale komplikuje i řadu jiných faktorů, především trajektorii pramenů podzemních vod, což je patrné již ve značném rádiusu kolem masivního sesuvu. Obec Dobkovičky sice není závislá na podzemní vodě, komplikace se studnami ale mají okolní zemědělci. Hladina v několika studních klesla řádově o 20-25 procent. Stát v tomto případě na zemědělce nepomýšlí, hlavní je především odtěžení gigantického sesuvu kopce nad Dobkovicemi.

Komplikace s dopravou díky sesuvu mají i obyvatelé obcí od Lovosic po Radejčín. České dráhy všechny vlaky mezi obcí Radejčín a městem Lovosice, nahrazují od června 2013 autobusy. Vlaky tak jezdí pouze mezi Teplicemi a Radejčínem. Celkem tak bylo zavaleno na 330 metrů tratě. Lokálka je přitom napojena na tzv. „Švestkovou dráku“, na které kraj již pravidelnou osobní dopravu neobjednává.

{gallery}1976{/gallery}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments