PRAHA – Stát i Ministerstvo dopravy se připravují na legislativní opatření, ve kterém bude od ledna příštího roku vyjmuto hned několik úseků rychlostních silnic a dálnic z mýtného systému.

Příští rok tak nebude nutné používat dálniční známku na několika lokálních úsecích dálniční a silniční sítě. Nulového poplatku se tak dočká i tolik kritizované zpoplatnění dálnice u Brna nebo u Mezna na trase z Prahy do Českých Budějovic. Bez poplatku bude i krátký úsek dálnice mezi Jičínem a Mělníkem u Mladé Boleslavi, kde zpoplatněný úsek řada řidičů objíždí přes město, to se zase nelíbilo radnici. Úsek R10 mezi Bezděčínem a sjezdem na Jičín, bude tak od ledna bez povinného poplatku.

Podobně slouží D1 pro spojení silnic první třídy u Brna a také obchvat Tábora je zároveň i trasou silnice 1/19. Vyjmutí z poplatku se týká pouze osobních vozidel. Pro vozy těžší než 3,5 tuny se od příštího roku nic měnit nebude. Od ledna 2016 navrhuje resort dopravy konkrétně vyjmout ze zpoplatnění úsek o délke 28km dálnice D1 Kývalka – Brno, Brno – Holubice mezi exity 182 a 210.

Dalšími úseky jsou tři kilometry dálnice D3 Mezno – Čekanice, sedm kilometrů rychlostní silnice R6 Jesenice – Cheb sever mezi exity 162 a 169 a sedm kilometrů rychlostní silnice R10 Mladá Boleslav, Bezděčín – Mladá Boleslav.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments