Ministr dopravy zamítl rozklady proti stavebnímu povolení na dálnici D49

0

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) zamítl všech šest rozkladů týkajících se stavebního povolení na úsek dálnice D49 mezi Hulínem na Kroměřížsku a Fryštákem na Zlínsku. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na úřední desce ministerstva. Stavební povolení, které ministerstvo dopravy vydalo loni, by díky rozhodnutí ministra mělo po patnáctidenní lhůtě potřebné pro zveřejnění rozhodnutí nabýt právní moci. Redakci Magzine.cz to dnes řekl ředitel zlínského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Karel Chudárek.

Dálnice D49 má v budoucnu vést od dálnice D1 u Hulína ke slovenské dálnici D1 u Púchova, její vznik však léta brzdí námitky ekologických organizací. Na úsek z Hulína do Fryštáku dlouhý 16,4 kilometru je podepsaná smlouva se zhotovitelem a dokončené jsou přípravné práce. Proti stavebnímu povolení však bylo podáno šest rozkladů, nemohlo tedy nabýt právní moci.

Čtyři z nich podaly ekologické organizace Egeria, Děti Země, Vizovické vrchy a Spolek pro ekologii Kostelec. Ministerstvo podle nich dostatečně nedefinovalo účel stavby. Navrhovaly přezkum závazných stanovisek, které se týkají například zásahu do krajinného rázu. Ministr však všech šest rozkladů zamítl a stavební povolení potvrdil.

Generální ředitel ŘSD Radek Mátl letos v říjnu redakci řekl, že by v případě získání pravomocného stavebního povolení mohly přípravné práce začít ještě letos. Podle Chudárka je to reálné. „Ještě v prosinci chceme začít se zemními pracemi, jako je strhávání ornice a zakládání mostních objektů. Připravujeme se na to už delší dobu,“ uvedl Chudárek.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments