Mobilní data budou Českým drahám v příštích letech dodávat společnosti O2 a T-Mobile. Jejich vítězství ve veřejné soutěži potvrdil mluvčí ČD Radek Joklík. Ročně mají dodat téměř šest milionů GB dat. Dopravce zaplatí za čtyři roky dohromady 280 milionů korun.

Data od O2 budou ve vlacích s wi-fi připojením, operátor dodá 1509 SIM karet. Získá za to 139 milionů korun. T-Mobile poskytne 969 SIM karet pro dálkové spoje, ČD operátorovi v průběhu čtyř let zaplatí 141 milionů korun.

Dopravce dosud platil za wi-fi 15 milionů korun ročně. „Ceny nelze srovnávat, protože podle nových smluv již není možné mít paušál na neomezený odběr dat. Dosáhli jsme nejlepších možných cen v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek,“ sdělil serveru Joklík.

Smlouvy jsou uzavřeny na dobu neurčitou. Zadávací dokumentace ale počítala s oceněním hodnoty zakázky na čtyři roky, v minulosti se ale soutěžilo na mnohem delší období kdy operátor své služby zajišťoval dopravci v rámci dříve uzavřené smlouvy – rozdíl byl ale ve vysoutěžené ceně. Ta je nyní podstatně nižší než dříve.

České dráhy musely vysoutěžit nové kontrakty, jelikož operátor O2 vypověděl dceřiné firmě ČD-Telematika smlouvu na neomezený odběr dat.

Můj vlak

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments