Nejspíš se blíží k zániku doba hojnosti předražených modelů od domácích tvůrců. Vzpomeňme si na model od firmy IS Model, tedy konkrétně dvojici modelů ES 499.0015 a 350 013-9. Jejich cenové rozpětí bylo v tomto případě těsně pod hranicí 14.300,- Kč. Model je u některých prodejců u nás i nadále v prodeji. Promo naleznete ZDE

ACME si na 3Q/2012 ovšem připravilo hned dvě překvapení pro modeláře. Jedná se o model lokomotivní řady 151 ČD, kterou nabídne i v ozvučené verzi. Stejné to bude s modelem 350 ZSSK. Model 151 a 350 v klasické verzi zakoupíme v ceně 4.790 CZK. Ozvučené verze 151 a 350, nás vyjdou na 6.730 CZK. Je zajímavé, že rozdíl mezi klasickou, a ozvučenou verzí, je úctyhodných 3.000,- CZK. Pakliže bude v této ceně i dekodér Motorola, případně Lenz nebo Zimo, bude cena přiměřená.

Realizace ozvučení něco stojí, výrobce má tedy své právo chtít poměrnou část nákladů v první dekádě zpět. ACME začal poslední dobou využívat modely dekodérů Zimo a Motorola. Mnohdy se může stát, že jeden model bude vyzbrojen od jiného výrobce dekodérů, než model zakoupený před jedním rokem.. Je to čistě ale o náhodě.

V limitované edici pak ACME uvede i „bleskovku“ řady 151 s reklamou na ČEZ, ta bude ve stejné cenové relaci v klasické, a i ozvučené veri. Do uzávěrky tohoto článku nebylo možné od výrobce zjistit celkový počet této edice. Jelikož se ale jedná i univerzální modely z jinak velkého portfólia firmy ACME, půjdou všechny modely 151 a 350 na náš, resp. i na Slovenský trh…

Řada 151 ČD jezdí v kompletní flotile v depu Praha, Vršovice, je nasazována na EuroCity a Express spoje z Prahy na východ na severní větev do Ostravy, kolem Tater až do Košic. Můžeme ji vídat i na rychlících z Prahy do Děčína, případně do Hradce Králové ap. Lokomotiva řady 350 Slovenského dopravce ZSSK, je nasazována na stejné kategorie vlaků, ovšem na jižní vetev přes Českou Třebovou a Brno, do Bratislavy a Budapešti. S příchodem lokomotiv Taurus ÖBB 1116 a 1216, které mají ČD v nájmu, je zajíždění „Goril“ ZSSK do Prahy, spíše vyjímkou.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments