O prodejci Modely.BIZ by se dalo řící, že je to nejvíce stěhovatelný subjekt v modelářském odvětví v Praze, a u nás vůbec. Tato prodejna od 1.dubna 2012 končí svojí působnost na Praze 5 v centru Smíchova, a opět se stěhuje na periferii pražské čtvrti “šestky”, tedy zpět do Řep.

První půspobnost této prodejny bylo v Praze 6 v Dejvicích, později v Praze 6 v Řepích, pak v té samé čtvrti v nově otevřeném Království železnice, (více v článcích: Království železnic, Ústecký kraj – obrazem a Království železnic, Karlovarský kraj ). Nyní tedy opět opouští Smíchov. S centrem královské Prahy se údajně firma neloučí, již během léta chce otevřít další “předsunutou” prodejnu opět někde v centru. Zda to bude na levém břehu, tedy smíchovském, nebo pravém, staromestském, se jistě dozvíme brzy.

Pro Modely BIZ by to byl celkem logický tah, po ukončení působnosti firmy Classicmodel v Bartolomějské ulici, která skončila v konkurzu (více v článku: Classicmodel v konkurzním řízení ), by mohla nahradit prodejní prodejní rádius v této oblasti. Ovšem v dosahu jsou další dobré firmy jako BEN Model, nebo Zerba s velice podivným cenovým rozsahem překračující zdravé lidské chápání.

Modely BIZ argumentuje dalším sestěhováním prodejny požadavkem ze strany Království železnic, které chce v prostorách této prodejny vybudovat vstupní vestibul pro své expozice. Ovšem důvodem skutečného ukončení působnosti této prodejny jsou vysoké nájemní náklady na provoz těchto prostor, a také fakt, že na Smíchov si ani při působnosti “království”, nenašlo cestu tolik zákazníků, jak bylo původně nejspíš očekáváno.

SOUVISLOSTI  Do finále míří prodej první lokálky. Poslední slovo bude mít ale vláda

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na