O prodejci Modely.BIZ by se dalo řící, že je to nejvíce stěhovatelný subjekt v modelářském odvětví v Praze, a u nás vůbec. Tato prodejna od 1.dubna 2012 končí svojí působnost na Praze 5 v centru Smíchova, a opět se stěhuje na periferii pražské čtvrti „šestky“, tedy zpět do Řep.

První půspobnost této prodejny bylo v Praze 6 v Dejvicích, později v Praze 6 v Řepích, pak v té samé čtvrti v nově otevřeném Království železnice, (více v článcích: Království železnic, Ústecký kraj – obrazem a Království železnic, Karlovarský kraj ). Nyní tedy opět opouští Smíchov. S centrem královské Prahy se údajně firma neloučí, již během léta chce otevřít další „předsunutou“ prodejnu opět někde v centru. Zda to bude na levém břehu, tedy smíchovském, nebo pravém, staromestském, se jistě dozvíme brzy.

Pro Modely BIZ by to byl celkem logický tah, po ukončení působnosti firmy Classicmodel v Bartolomějské ulici, která skončila v konkurzu (více v článku: Classicmodel v konkurzním řízení ), by mohla nahradit prodejní prodejní rádius v této oblasti. Ovšem v dosahu jsou další dobré firmy jako BEN Model, nebo Zerba s velice podivným cenovým rozsahem překračující zdravé lidské chápání.

Modely BIZ argumentuje dalším sestěhováním prodejny požadavkem ze strany Království železnic, které chce v prostorách této prodejny vybudovat vstupní vestibul pro své expozice. Ovšem důvodem skutečného ukončení působnosti této prodejny jsou vysoké nájemní náklady na provoz těchto prostor, a také fakt, že na Smíchov si ani při působnosti „království“, nenašlo cestu tolik zákazníků, jak bylo původně nejspíš očekáváno.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments