Armatury, lidově řečeno trubkové rozvody vody a páry na parních lokomotivách. Neobejde se bez těchto komponent žádná lokomotiva „uhelné“ epochy. Nyní si představíme celkem luxusí tuning parní lokomotivy BR44 od firmy Roco, ke které je možné pořídit opravdu precizně zpracované mosazné doplňky tak, jak je tomu u skutečné modelové předlohy z reálného provozu.

Celou sadu nabízí manufaktura Crottendorf, a její instalace na parní lokomotivu zvládne určitě každý. Potřebovat budete pouze speciální lepidlo, pinzetu, modelářské kleště a šikovné ruce. Sada armatur pro parní BR44 od Roco pro měřítko TT 1:120 Vás vyjde na 379 EUR.

Je nutno zde ovšem upozornit, že všechny díly jsou vyráběny pouze ručně, část pak za pomocí miniaturních speciálních odlévacích forem, což rozhodně něco stojí. Cena je tedy o něco vyšší, než když budete komponenty pořizovat samostatně, pokud se tedy dají vůbec koupit někde jinde, přidan hodnota výsledku je ale zaručena.

Sada je určena výhradně pro model 43 001-010 Deutsche Reichsbahn EP.III s 2`2`T32 nýtovaným tendrem. 150 dílů zahrnuje zcela nové vypracování předehřívače páry, blok válců, sérii dílů pro tendr s uhlím, vnitřní vybavení boudy strojvedoucího, leptané cedule s číslem lokomotivy atd.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments