Motorové vlaky se vrací na Kozí dráhu z Děčína. Oprava za 50 milionů

0

Na opravenou Kozí dráhu mezi Děčínem a Telnicí na Ústecku dnes poprvé po téměř sedmi letech vyjede turistická linka. Opravu trati za 50 milionů korun zajistila Správa železnic. Podkrušnohorský motoráček T11 vyjede ze zastávky Děčín hlavní nádraží v 9:37.

Na dráhu vyjely vlaky poprvé na začátku října 1871, patřila mezi oblíbené lokálky v kraji. Po ukončení pravidelného provozu v roce 2007 vypravovaly turistické vlaky obce a města a také soukromé společnosti, tento provoz skončil v roce 2015. Trať pak chátrala. Loni v říjnu oslavila Kozí dráha 150 let od svého založení. O obnovení provozu na trati se zasadila nová krajská koalice, která vznikla po volbách v roce 2020. Vlak bude jezdit pravidelně do 30. října.

O víkendech pojede čtyřikrát denně v obou směrech. Mezi děčínským nádražím a Telnicí zastaví v devíti stanicích. Pro zájemce bude tento víkend na nádraží v Telnici připravený doprovodný program a využít mohou i historický autobus, který je doveze k obecnímu úřadu v Oldřichově na Teplicku a zpět.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments