Na Chebsku mezi Hájkem a Dalovicemi nejezdí vlaky. Sesuv zeminy poškodil koleje

0

Na trati Cheb – Klášterec nad Ohří od soboty nejezdí kvůli sesuvu železničního spodku vlaky v úseku Hájek – Dalovice. Traťmistr zjistil v místě ještě před sesuvem závadu, a proto se podařilo vlaky zastavit včas. Nahradila je autobusová doprava. Jak dlouho bude úsek uzavřený, bude jasné až v pondělí, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

„Trať je v úseku uzavřena od sobotních 12:00. Došlo tam k posunu železničního spodku. Co bylo příčinou, v tuto chvíli nevíme. Doprava byla zastavena a vlaky nahrazují autobusy. Zpoždění je tam okolo pěti až deseti minut,“ uvedla Šubová. Na trati se nejprve objevila lehká závada.

SŽDC OD NEDĚLE PROVOZ ZASTAVUJe V CELÉM ROZSAHU

Po prohlídce traťmistr raději na jedné koleji zastavil provoz a později dráhy kvůli bezpečnosti zastavily provoz i na druhé koleji. Pak přišel masivní sesuv, který vytvořil hlubokou jámu, do níž se zlomil kus kolejí. Podle Šubové bude škoda značná, zřejmě v desítkách milionů korun. Bude se ale teprve upřesňovat.

„Prioritou SŽDC je obnovit co nejdříve provoz po jedné traťové koleji. Dnes zhotovitel mapuje celý cca. padesátimetrový úsek trati a v pondělí zahájí opravné práce, které potrvají několik dní. Současně se bude řešit sesuté podloží pod druhou kolejí, sanace této části trati bude časově výrazně náročnější,“ upřesnila v podvečer Šubová.

Dodala, že v místě sesuvu byla povolená rychlost 80 km/h. Elektrifikace tratě se tam dělala v roce 2008 a od té doby tam žádné problémy nebyly. O to je sesuv půdy pod tratí v délce asi 40 až 50 metrů překvapivější, řekla.

Bouřka zastavila vlaky ve více krajích

Problémy hlásí Mělnicko, Kolínsko, Mladoboleslavsko, ale i Vysočina. Odpolední bouřka na některých místech republiky přerušila nebo zkomplikovala provoz na železnici. Vlaky nejezdí mezi Mšenem na Mělnicku a Skalskem na Mladoboleslavsku, problémy jsou také na Kolínsku a v Dobroníně na Vysočině, sdělila mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Mezi Mšenem a Skalskem byl před 16:00 přerušen provoz kvůli stromu spadlému na koleje. Větší komplikace jsou ale podle Šubové mezi Velimí a Kolínem, kde je hlášena porucha zabezpečovacího zařízení. Jezdí se tam takzvaně mezistaničně, v jednom okamžiku může být na trati pouze jeden vlak. „Cestující musejí počítat s výrazným zpožděním,“ upozornila mluvčí.

Stejná situace je podle ní v Dobroníně na trati Havlíčkův Brod-Jihlava. „Přes Dobronín se kvůli poruše zabezpečovacího zařízení vůbec nedá jezdit,“ dodala mluvčí.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments