ZAČÍNÁ MODERNIZACE | Na jedné z naší nejvytíženější dálnici začalo od dnešního odpoledne platit hned několik zásadních omezení průjezdnosti vozidel. Jak vás již portál Firenet.cz informoval v posledních několika dnech, omezení se bude týkat hlavně svedení dopravy do jednoho pruhu. Na Brno se tak bude jezdit ve dvou úsecích pouze jedním pruhem.

OD NEDĚLE ZAČÍNAJÍ NA DÁLNICI D1 PLATIT ZÁSADNÍ OMEZENÍ DOPRAVY | FOTO: FIRENET.CZ

Jízdu tzv. “zipem” kdy pruhy s šířkou 2,2m a 3,15m mají platit týden. Naše redakce si projela nově upravené úseky oddělené betonovým svodidlem již tento pátek, více v článku: Na betonová svodidla dálnice D1 si řidiči rychle zvykají. Od pondělí jich bude ještě více {snippet 200}

Nově platná omezení sice platí od dnešního odpoledne, své skutečně dopravní zatížení otestuje ve večerní a pondělní špičce. Úplná uzavírka jízdního pásu na Brno, bude pro řidiče nejspíš stresovou situací, neboť v úseku dlouhém 8 kilometrů nebude možné předjíždět. Jízda jedním pásem začne platit až od pondělí u Psářů, kde silničáři budou připravovat podobná omezení s průjezdností jednoho pásu na Prahu i Brno.

Stavební firma tak na prvních dvou místech začíná odstraňovat starý povrch dálnice D1, aby přestárlou vozovku narovnali a omladili. Oprava jízdního pásu ve směru na Brno bude u Jihlavy a u Hořic probíhat do 2. srpna. Potom by si již řidiči mohli vyzkoušet pohodlí modernizované D1, ačkoli se potom ještě do podzimu bude po opraveném jízdním pásu jezdit obousměrně, aby bylo možné obdobně rekonstruovat i ten druhý.

S uzavřením jízdního pásu na Brno souvisejí další omezení {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/1975-na-dalnici-d1-zacinaji-platit-nova-omezeni-prujezdnosti-ve-dvou-usecich-bude-provoz-sveden-do-jednoho-pruhu{/qrcodegenerator}

Kromě poloviny dálnice bude uzavřen nájezd na dálnici D1 u Jihlavy (exit 112). Oficiální objízdná trasa vede paradoxně po dálnici D1 – řidiči by měli na 112. kilometru najet na dálnici směrem na Prahu, projet osmikilometrovým zúženým úsekem k Větrnému Jeníkovu, tam sjet, najet do správného směru a rozkopaný úsek projet podruhé a konečně se vydat na Brno. V Jihlavě ale bude možné sjet, k tomu budou moci řidiči přejet přes jízdní pruh na Brno.

V druhém úseku s uzavřenou polovinou dálnice nebude možné najet u Lokte směrem na Brno a stejně tak bude uzavřen sjezd u Hořic ve směru na Prahu. Také v tomto případě povede “objízdná trasa” přímo po dálnici, kde bude nutné otočit se na sousední křižovatce.

FIRENET.CZ | ČT24

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments