Představenstvo Českých drah odvolalo radního městské části Brno-střed Jiřího Švachulu (ANO) z dozorčí rady ČD Cargo. Informoval o tom mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Politik, který je ve vazbě kvůli podezření z ovlivňování veřejných zakázek, byl dosud řadovým členem dozorčí rady nákladního dopravce, k jeho odvolání vyzval premiér Andrej Babiš (ANO).

Policie kvůli ovlivňování zakázek ve čtvrtek zasahovala na několika místech, konkrétně v bytě místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, v sídle firmy Kapsch, na ÚOHS a také na radnici městské části Brno-Střed.

Následně v případu obvinila devět lidí, pět z nich vzal soud do vazby. Mezi vazebně stíhanými je i Švachula. Odvolání Švachuly avizoval v rozhovorech pro pondělní Mladou frontu DNES a Lidové noviny premiér Babiš.

„Okamžitě jsem řekl ministru (dopravy Danu) Ťokovi, aby ho v pondělí vyhodil. Hnutí se musí zbavit lidí, u kterých by se prokázala korupce. Založil jsem hnutí proti korupci a pro mě je nepřijatelné, aby k takovým případům docházelo,“ prohlásil.

O složení dozorčí rady rozhoduje valná hromada ČD Cargo, kterou je představenstvo Českých drah. České dráhy jsou mateřskou společností ČD Cargo.

SOUVISLOSTI  Návrat "knedlíků" zpět do rodné vlasti. DB Schenker odprodal podstatnou část lokomotiv řady 180 zpět do České republiky

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na