Představenstvo Českých drah odvolalo radního městské části Brno-střed Jiřího Švachulu (ANO) z dozorčí rady ČD Cargo. Informoval o tom mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Politik, který je ve vazbě kvůli podezření z ovlivňování veřejných zakázek, byl dosud řadovým členem dozorčí rady nákladního dopravce, k jeho odvolání vyzval premiér Andrej Babiš (ANO).

Policie kvůli ovlivňování zakázek ve čtvrtek zasahovala na několika místech, konkrétně v bytě místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, v sídle firmy Kapsch, na ÚOHS a také na radnici městské části Brno-Střed.

Následně v případu obvinila devět lidí, pět z nich vzal soud do vazby. Mezi vazebně stíhanými je i Švachula. Odvolání Švachuly avizoval v rozhovorech pro pondělní Mladou frontu DNES a Lidové noviny premiér Babiš.

„Okamžitě jsem řekl ministru (dopravy Danu) Ťokovi, aby ho v pondělí vyhodil. Hnutí se musí zbavit lidí, u kterých by se prokázala korupce. Založil jsem hnutí proti korupci a pro mě je nepřijatelné, aby k takovým případům docházelo,“ prohlásil.

O složení dozorčí rady rozhoduje valná hromada ČD Cargo, kterou je představenstvo Českých drah. České dráhy jsou mateřskou společností ČD Cargo.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments