Na velké komplikace se musí připravit cestující v pondělí. Nádraží v Kolíně je zatopeno z více jak 80%, vlaky zde nabírají velké zpoždění, řada spojů regionálního charakteru je nahrazena autobusy. Spojení na hlavním koridoru mezi Čechy a Moravou, tak v pondělí způsobí velké komplikace tisícům cestujících v obou směrech. České dráhy se budou snažit problémy eliminovat terénními pracovníky přímo v Kolíně.

FOTOGRAFIE | SPRÁVCE DOPRAVNÍ CESTY

Velký nápor zažila v neděli také informační linka na čísle 800 100 991 pro region Prahy a Středočeského kraje ohledně informací o dopravě. Nejdříve došlo k omezení vlakové dopravy mezi Kolínem a Velimí, bohužel voda zaplavila i podstatnou část pražského zhlaví této stanice, proto jsou vlaky od 19,30 hod. odkláněny již ve Velkém Oseku přes Chlumec nad Cidlinou a Hradec Králové. Vlaky v tomto režimu budou jezdit nejspíš i celé pondělí. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1576-nadrazi-v-koline-je-zcela-pod-vodou-vlaky-jezdi-odklonem-pres-chlumec-nad-cidlinou{/qrcodegenerator}

Vytrvalé deště vyřadily z provozu elektronické zabezpečovací zařízení, jež hlídá, na které koleji je jaký vlak. Dispečeři tak nemohli vypravovat vlaky. “Voda zaplavila kolejové obvody. Tato zařízení poznají pohyb vlaků a jsou umístěna přímo v kolejišti na zemi. Jakmile vlak projede, sepnou se obvody,” popsal mluvčí Správy železniční dopravní cesty Tomáš Drvota. Mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová později upřesnila, že by měl být provoz obnoven okolo půlnoci, stále se totiž nedaří odklonit přitékající vodu mimo koleje. Pokud je to možné, jezdí vlaky odklonem přes Velký Osek.

Kritická situace se v obvodu stanice Kolín dá očekávat v ranních a dopoledních hodinách. Za Kolínem navíc uvízl osobní vlak z Pardubic do Kolína který jel v mimořádném režimu bez cestujících. Nyní se již soupravu podařilo do Kolína odtáhnout po jediné trakční koleji, ta je nyní zcela vyloučena z provozu.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments