Kvůli nahlášené bombě muselo v neděli večer zhruba 200 pasažérů opustit rychlík na nádraží v Pardubicích. Vlak prohledali policisté, bombu nenašli. Řekla to mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Není to ale poprvé, kdy se u sokromých dopravců ale také u Českých drah, někdo anonymně snaží nahlašovat výbušniny. Vyjímkou nejsou ani metro nebo autobusy.

Podle informací od policie, museli cestující před 22 hodinou opustit v Pardubicích vlak Leo Expressu z Prahy do Košic, vysvětlením byly “bezpečnostní důvody”. Na možnost vrátit se do vlaku lidé čekali v nádražní hale.

“Bylo oznámeno, že se v jednom z vlaků, byl to vlak soukromého dopravce, nachází nástražný výbušný systém,” uvedla Janovská. Na pardubickém nádraží podle ní zasahovaly zhruba dvě desítky policistů i se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin. “Vlak se zkontroloval, nic se nenašlo,” dodala.

Rychlík z Pardubic odjel před 23 hodinou, pravidelný odjezd měl být podle policejní mluvčí ve 21.05, zpožděný byl už na příjezdu. Kvůli policejnímu zásahu nabíraly v Pardubicích i další vlaky zpoždění pět až 30 minut, vyplývá z webu Českých drah.

Policie znovu obvinila muže který vydíral Radima Jančuru z RegioJetu

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments