Velké komplikace s námrazou na železnici, způsobuje problémy i s doručováním poštovních balíků. Česká pošta využívá i řadu speciálních poštovních expresů. Železniční pošta jezdí mezi Prahou a Ostravou, a mezi Pardubicemi a Brnem. Ovlivněny tak mohou být především balíky z Táborska, Chomutovska, Prahy a Plzeňska – všechny tyto nadměrné zásilky pošta vozí v poštovních vlacích, ta již druhý den nejspíš nevyjede.

Námraza přitom nepostihla jen Českou poštu, s komplikacemi mají i desítky dalších firem, které vlaky Českých drah a ČD Cargo pro své služby využívají. V současné době tak bude do 16 hodiny probíhat opožděná vykládka poštovního expresu v Ostravě, který do svého cíle z Prahy dorazil s šestihodinovým zpožděním. Pošta dle mluvčího Matyáše Vitíka všechny balíky chce rozvážet i ve večerních a brzkých ranních hodinách.

Ohroženy tak zůstanou pouze poštovní expresy z Ostravy a Brna do Prahy. České dráhy v současné době bližší informace s odřeknutím vlaku ze strany pošty nemají. Pokud by poštovní expres dnes v noci vyjel, musel by dopravce ČD Cargo vyčlenit motorovou lokomotivu, tu v současné době volnou v Praze nemá.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments