České dráhy posílí před Vánoci dálkové vlaky o několik tisíc míst. Nejvíce posilových vozů dopravce přidá na linkách expresů z Prahy na Ostravsko, východ Moravy a dále na Slovensko, delší soupravy ale pojedou i do ostatních směrů z hlavního města. Dráhy zároveň vyčlení záložní vozy pro operativní posílení nejvytíženějších spojů. Posílené vlaky budou jezdit i po Novém roce. Informovaly o tom dnes České dráhy. Vlaky průběžně posiluje i RegioJet.

České dráhy plánují navýšit kapacitu spojů zejména těsně před Štědrým dnem, tedy ve středu a ve čtvrtek. Posílí tak prakticky všechny expresní a rychlíkové linky vyjíždějící z Prahy.

Nejvíce místu přibude na linkách Ex1 Praha-Ostrava-Polsko/Slovensko a Ex2 Praha-Olomouc-Vsetín-Slovensko. Posílené budou například i vlaky na trasách z Prahy do Českých Budějovic, Chebu, Hradce Králové, Havlíčkova Brodu a Brna či na lince z Plzně přes České Budějovice do Brna.

Během samotných vánočních svátků bude provoz vlaků mírně omezen. Na Štědrý den bude okolo 18. až 19. hodiny postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen, například z Prahy hlavního nádraží do Českých Budějovic, do Plzně nebo Ústí nad Labem.

V sobotu 25. prosince pojedou vlaky také podle svátečních jízdních řádů, klasický sváteční provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky ČD také 26. prosince na druhý svátek vánoční.

Posilové vozy průběžně přidává také RegioJet. „Do provozu nasadíme veškeré vozy, které máme k dispozici, tak, abychom uspokojili zvýšenou poptávku po cestování,“ podotkl mluvčí Aleš Ondrůj. Také u RegioJetu budou některé spoje během Štědrého večera a následujícího rána omezeny.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments