Cestující na některých autobusových linkách společnosti RegioJet se budou muset obejít beze služeb stevarda či stevardky na palubě autobusu. Firmě se nedaří pozice stevardů obsazovat, uchazečů je málo. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Na vybraných vnitrostátních linkách proto nahradí stevarda samoobslužný servis.

Denní tisk i káva pochopitělně zůstávají. Jančura na tomto reklamních trháku prakticky vybudoval svůj byznys. Dnes už ale lidé chtějí něco jiného, především jistoty že dojedou skutečně do svého cíle kam mají zakoupenou jízdenku, ale také čisté vlaky a funkční toalety s klimatizací.

Kávu nebo čaj zdarma si budou cestující moci připravit v kávovaru, k dispozici budou mít i stojan s denním tiskem. Stejný samoobslužný servis funguje na mezinárodních linkách IC Bus, které RegioJet provozuje pro Deutsche Bahn.

„Stejně jako ostatní zaměstnavatelé máme dlouhodobě problém najít odpovídající zaměstnance. Není proto dlouhodobě možné obsadit všechny spoje stevardy. Absolutní prioritou je pro nás zachování vysokého rozsahu palubních služeb na všech našich linkách,“ uvedla Ivana Kašická, ředitelka autobusové a vlakové dopravy RegioJet.

Do začátku září zavede RegioJet samoobslužný servis na autobusových linkách Praha – Plzeň, Praha – Liberec, Praha – Chomutov/Jirkov/Most, Praha – Jihlava – Brno, Brno – Ostrava, Brno – Zlín a Olomouc – Zlín. Na ostatních vnitrostátních linkách, mezinárodních spojích a ve vlacích se systém obsluhy měnit nebude.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments