Největší automobilka v Německu nakonec propouštět nebude, založní plán ale nemá

0

Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se dnes snažil rozptýlit obavy zaměstnanců z propouštění. Podle agentury DPA mimo jiné prohlásil, že neexistuje žádný plán na zrušení 30.000 pracovních míst. Německý list Handelsblatt minulý měsíc s odvoláním na Diessovu prezentaci pro dozorčí radu informoval, že Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížil náklady a zvýšil konkurenceschopnost.

Na konci loňského roku měl Volkswagen po celém světě více než 665.000 zaměstnanců. Koncern má 124 továren, z toho 72 v Evropě. Jeho součástí je také česká Škoda Auto.

Volkswagen nyní pracuje na rozšiřování výroby elektromobilů, jeho cílem je vystřídat v čele globálního trhu s elektromobily amerického konkurenta Tesla. Reformy v podniku však vyvolávají obavy o pracovní místa a vytvářejí napětí mezi vedením a závodní radou.

Diess dnes prohlásil, že koncern v příštích letech neplánuje žádné rušení pracovních míst ve formě nové úsporného programu. Volkswagen podle něj nicméně hledá způsoby, jak zvýšit efektivitu práce. “Nejde primárně o rušení pracovních míst. Jde o to být konkurenceschopný,” zdůraznil šéf Volkswagenu.

Koncern Volkswagen se nyní podobně jako další automobilky potýká s nedostatkem čipů pro výrobu automobilů. “Bohužel ani v příštím roce nebudeme schopni vyrobit všechny automobily, které bychom vyrobit mohli,” uvedl dnes Diess. Kvůli nedostatku čipů letos musela omezovat výrobu také Škoda Auto.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments