Německo označilo Česko za oblast s mutacemi koronaviru. Cesty přes hranice čeká výrazné omezení

0

Německo ve čtvrtek zařadilo Česko na seznam zahraničních oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru. Výrazné omezení cest přes hranice, které bude v zásadě povolené jen pro pracovníky ve zdravotnictví a v další kritické infrastruktuře, začne platit od neděle. Očekává se, že Německo na pomezí s Českem obnoví stálé hraniční kontroly.

Spolu s Českem, které bylo označeno za oblast s mutacemi celé, byla na seznam zařazena také rakouská spolková země Tyrolsko. Podle informací ČTK oznámí Institut Roberta Kocha upravený seznam v pátek.

V pátek také budou jednat zemské vlády Bavorska a Saska o možných výjimkách ze spolkového nařízení. Již nyní je jasné, že do Německa bez nezbytné karantény budou moci jen čeští pendleři, kteří jsou nezbytní pro chod země. To jsou především zdravotníci.

Německo od 24. ledna považuje Česko za epidemicky vysoce rizikovou oblast, do té doby ho označovalo jako rizikovou. Důvodem je vysoká míra infekce v zemi. Nové zpřísnění, na kterém se dnes Německo dohodlo, současný režim ještě zpřísní, neboť až na výjimky prakticky zakáže přeshraniční cesty.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments