Německá přepravní společnost FlixBus kvůli zpřísněným protikoronavirovým opatřením znovu ruší cesty od 17. prosince do 11. ledna. Provoz na vánoční svátky přitom firma plánovala po omezeních zavedených od 3. listopadu v Německu, Rakousku a Švýcarsku obnovit.

Dopravce, jenž podniká i v České republice, to uvedl v dnešním sdělení. V Česku FlixBus zatím stále připravuje posílení provozu během Vánoc, společnost však bude sledovat vývoj situace.

Cestující, kteří si cesty na uvedené období zakoupili, společnost vyrozumí a vrátí jim peníze. Kromě toho jim firma věnuje voucher v hodnotě 15 eur (395 Kč) na cestu v příštím roce.

„Reagujeme tak na rozhodnutí německých spolkových ministrů zavést znovu celostátní lockdown,“ uvádí FlixBus. „Prosím, zdržte se cest, které nejsou nutné,“ vyzval zákazníky šéf podniku André Schwämmlein.

Česká pobočka FlixBusu zatím situaci průběžně sleduje a je připravena reagovat na případné změny. „V současné době ale pracujeme na navýšení kapacit na vnitrostátních spojích před Vánoci,“ uvedla mluvčí Martina Čmielová. Společnost chce o svátcích navýšit kapacity až o polovinu.

Společnost FlixBus vznikla v Německu v roce 2013 a nyní působí v téměř třech desítkách zemí včetně Česka. Loni se dohodla na převzetí konkurenčního provozovatele dálkové autobusové přepravy Eurolines.

Radim Jančura neuspěl s žalobou proti firmě FlixBus. Soud ji smetl ze stolu

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments