Nová generace modelu Škoda Fabia se ve světové premiéře ukáže letos na jaře. Fabia poprvé využívá modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Platforma přináší podle automobilky například více prostoru v interiéru. Škoda Auto o tom informovala v tiskové zprávě

Díky nové platformě bude nová Fabia větší, například objem zavazadlového prostoru se zvýšil o dalších 50 litrů. “Díky pevnější tuhosti karoserie umožňuje platforma MQB-A0 také vylepšení v oblasti pasivní bezpečnosti a stejně tak nabízí širokou škálu moderních asistenčních systémů, které byly dosud dostupné pouze pro vozy vyšší třídy,” uvedla Škoda Auto.

Novou generaci modelu Fabia budou pohánět benzinové motory v kombinaci s manuální, nebo automatickou převodovkou DSG. Škoda u motorů klade důraz na nízké emise, což ji ukládají emisní normy Evropské unie.

Dříve se spekulovalo o tom, že nová generace modelu Fabia bude již pouze ve variantě hatchback a nynější varianta combi skončí. Podle dostupných informací ale bude výroba modelu kombi zachována.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes jeden milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v ČR skoro 34.000.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments