A je to tu zase! Za poslední čtyři až pět let, spustilo Roco třetí verzi svého portálu v inovovaném faceliftu. Ovšem, jistě bohulibá záležitost, každopádně se spoustou chyb. Jen co se čtenář rozkoukal a zabydlel v původní verzi, přišla na světlo světa další.. má tohle vůbec nějaký efekt?

intro

1exkluzivne2-hlasujte-v-ankete

Není to tak dávno, co zde bylo psáno o katalogu stejného výrobce s miniaturním náhledem pro prohlížení, v nové verzi webu přišla náprava! Katalog je perfektně čitelný, web je ovšem další mínus pro přehlednost a opět bludiště kde, co a jak najdeme. Přitom původní verze stránek byla asi ze všech facelift provedení asi nejlepší a nejsilnější co do uživatelského měřítka…

O problému s online katalogem Roco čtěte zde: První online katalog Roco, moc se nepovedl !

Stránky na Vás budou „koukat“ v Anglickém a Německém jazyce – na jiné mutace zapomeňte! U popisků modelů v prezentacích zůstalo klasické bublinkové – piktogramové vyjádření vlastností modelů, dále se artiklové/firemní číslo produktu zobrazuje i v obrázku produktu. Obrázek lze přibližovat nebo oddalovat, tím ale veškeré novosti, nebo pozůstatky z původních stránek končí.

Na hlavní stránce je umístěn slideshow „kolotoč“ novinek v sortimentu firmy, prostřední sloupec pro články je tak úzký, že vlastně ani nelze využívat pro další prezentaci. Jestli byl záměr firmy inovovat web směrem dopředu, toto byl nejspíš krok zpět. Doufejme tedy, že stránky (pokud zůstanou v této podobě zachovány) doznají ještě patřičných úprav a inovací, v opačném případě je to rozhodně katastrofa.

{niftybox background=whitesmoke,textcolor=black,float=right,textalign=justify,border=gaisnboro,font=Arial,fontsize=12px}

A  Hlasujte o nových stránkách firmy Roco v čtenářské anketě
{/niftybox}

 

Tvůrci stránek se ovšem nedá upřít multimediální prezentace – s občas proměnným grafickým prostřím a formátem několika vzhledů. To je jistě lákavé a poutavé pro zákazníky stránek, které působí ale i jako prodejní místo, tedy e-shop. Pokud jde ale o stránky pouhé prezentační, mělo Roco zachovat již zmíněný původní web, který stačilo lehce inovovat.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments