Jeden z obyvatel Bruselu našel originální zpúsob, jak dát vedení této metropole najevo, že je s dírami ve veřejných komunikacích potřeba něco dělat. I když se čas od času v různých metropolích objeví všemožné aktivity, které se snaží upozornit na konkrétní problém, ten z Bruselu je ale velmi originální, a právem zaujal média po celém světě.

Ačkoliv si Praha nejspíš inspiraci pro své „zaneřáděné“ ulice asi brát nebude, rozhodně jde o skutečně originální formu komunikace na ose problém – lidé. Informace se tak objevila u celé řady globálních médií, od BBC a CNN, ale také Russia Today nebo Euronews.

Anton Schuumans se rozhodl do několika výtluků ve městě vysázet květiny. Jeho plán opravdu zafungoval, a město začalo s opravou desítek největších defektů na komunikacích v centru města. Sám Schuuman pak dodal, „že ještě pár tisíc květin, a město bude opravené…“

Schuumans, který je podle serveru Times of Malta členem politické strany CD&V, začal s vysazováním květin před několika týdny. Od té doby je chodí pravidelně zalévat, a často se stává, že už narazí pouze na opravenou silnici.

S nápadem ale nepřišel původně on sám. Už v minulosti se stejným způsobem upozoronění na konkrétní problémy, objevilo stovky květin v historickém centru Bruselu. Rostliny v dírách na silnicích se tak v minulosti objevily např. v New Yorku, Edinburghu, nebo v britském Bathu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments