NOVÉ ZNAČENÍ | Od neděle na rekonstruované dopravní tepně dálncie D1 začalo platit zcela nové značení. To nově přikazuje řidičům jízdu střídavě, tedy tzv. „zipem“, které známe ze střídavého zařazování vozidel před omezením z dvou pruhů do jednoho. U nás je tato značká zcela nová, a dle vyobrazené signatury by neměla řidičům činit potíže.

NOVÁ ZNAČKA PRO STŘÍDAVOU JÍZDU NA D1 | FOTO: FIRENET.CZ

{snippet 200}Redakce FIRENET.cz projela naší nejvytíženější dálnici D1 v pátek, kdy začalo hned několik přípravných prací na svedení provozu v každém směru do jednoho pásu. Aktuálně se tak jezdí ve třech úsecích. Některá od poloviny dubna zmizí, další se začnou objevovat.

Dopravní značení „Střídavá jízda“, je tak pro mnohé řidiče i novinkou která ale právě na D1 má velký smysl. Dopravní omezení na dva jízdní pruhy v každém směru neumožní předjíždění vozidel jako jsou kamiony, autobusy a velká SUV. Obě uzavírky jsou hodně dlouhé, mezi Loktem a Hořicemi má 9,5 kilometru a u Větrného Jeníkova 11 kilometrů. Svodidla, která oddělují auta jedoucí v opačných směrech, jsou široká jen deset centimetrů. Na výšku mají půl metru, auta ale do protisměru nepustí. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/1989-od-nedele-je-na-dalnici-d1-nova-znacka-stridava-jizda-tedy-jizda-zipem{/qrcodegenerator}

Právě mobilní svodidla jsou novinkou na našich dálnicích, tedy kromě zmíněné speciální značky známé ze zahraničí, které jsou obvyklé nejvíce v německu. Na výšku mají sice jen půl metru, ale auta do protisměru nepustí. Na každém z modernizovaných úseků je tato značka nově od neděle, kde bude přikazovat takzvanou střídavou jízdu, protože předjíždět nepůjde.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments