Několikadenní výluka, která dnes odstartovala v úseku Praha Bubny – Hostivice, znemožní cestování v tomto úseku až do poloviny srpna. Díky budování kolejové přeložky, budou veškeré vlaky odkloněny do stanice Praha Zličín, další pojedou až na Smíchov, případně některé v Hostivici budou ukončeny.

Dopravní výluka se dotkne především linek S5 a R5, dále také jedné linky cyklovleku. Všechny vlaky od Kladna a Rakovníka budou z Hostivice úvratí pokračovat přes Hostivice – Litovice, do stanice Praha – Zličín. Linka S5 bude v Hostivici ukončena se všemi spoji. Rychlíky a spěšné vlaky linky R5 jsou trasovány do konečné zastávky Praha – Smíchov, Na Knížecí. Vlaky se tak budou na levý břeh Vltavy dostávat po populárním Pražském Semmeringu.

Oblíbený cyklovlak bude zajíždět po dobu výluky do Hlavního nádraží, odkud se bude na svojí trasu i vracet. Spoje odkloněné linky R5 budou mimořádně zastavovat i v zastávce Praha – Cibulka. Všechny spoje linky S65 mezi stanicemi Praha – Smíchov a Hostivicí jsou zrušeny bez náhrady.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1684-od-nedele-nejezdi-vlaky-mezi-stanicemi-masarykovo-nadrazi-hostivice-vsechny-spoje-jsou-odkloneny-na-semmering{/qrcodegenerator}

Veškeré práce na přeložce budou probíhat až do 14. srpna. Na vyloučeném úseku budou náhradní dopravu zajišťovat autobusy dopravního podniku. Přestup na speciální linky bude možné realizovat ve stanici Praha – Zličín a Praha – Smíchov. V takových spojích bude možné cestovat na jízdní doklady Českých drah, případně se síťovými jízdenkami DP Praha a ČD.

Ve špičkách všedního dne bude v provozu také náhradní autobusová doprava do oblasti Staré Ruzyně a Veleslavína. Což jsou obě stanice, které jsou z provozu po dobu výluky zcela mimo provoz.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments