Projetí návěstí a nezastavení ve stanici, řešila Drážní inspekce za poslední rok v desítkých případů. Dopravci se snaží strojvedoucí preventivně školit. Alkohol ale ovlivnit nemůže nikdo. Foto: Magzine.cz

Ve středu po poledni vyjížděli slavkovští policisté k situaci, která se stává velmi zřídka. Zatímco alkohol u řidičů osobních a někdy i nákladních vozidel řeší policisté prakticky každý týden, u strojvůdců vlaků je ojedinělý.

Vše začalo tím, že strojvedoucí vlakové soupravy dorazil z Brna do Křenovic s neodůvodněným dvacetiminutovým zpožděním. Naštěstí ještě předtím než vyrazil zpět do Brna, ho našli v kabině lokomotivy jeho kolegové a zavolali policisty. Muže totiž nalezli spícího v kabině lokomotivy a zdál se jim opilý, uvedl Týdeník policie.

Přivolaná policejní hlídka naměřila šoférovi vlaku více než 2,6 promile. Muž středního věku však s hodnotami několika dechových zkoušek nesouhlasil, požití alkoholu tvrdošíjně popíral a odmítl i lékařské vyšetření spolu s odběrem krve. Strojvedoucí je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na České železnici se jedná o spíše ojedinělou událost, podle vyjádření dopravce, bude s dotčeným strojvedoucím zahájeno disciplinární šetření. České dráhy tak nyní čakají na závěr této události od policie.

Strojvedoucímu hrozí ztráta zaměstnání, pokud k tomu policie překvalifikuje celou událost, může se nakonec jednat o trestný čin obecného ohrožení.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments