Za ne zcela čistý postup, lze považovat dnešní odvolání dozorčí rady Českých drah ve které působil i Petr Žaluda – generální ředitel firmy. Všechny kroky nasvědčují jedinému, odvolání i nejvyššího manažera státního dopravce Žaludy. Zda jsou tyto kroky legitimní a zákonné, musí posoudit až vývoj událostí v několika dalších dnech.

{snippet 158}

Do uzavírky vydání tohoto článku, byl odvolán i generální ředitel ČD Petr Žaluda.

Žák si přes státní firmu vyřizuje účty s Žaludou

Pokud je v této skutečnosti něco velmi podezřelého, tak to jsou kroky ministra dopravy Žáka. Ačkoliv do médií prezentuje své přesvědčení, že do nově zvolených orgánů této státní firmy nehodlá zasahovat, ministrem zvolené orgány ale konají přesně tak, jak si nejspíš ministr Žák přeje. O dnešní informaci s odvoláním dozorčí rady, proběhla v médiích řada odborných rozhovorů o skutečné kompetentnosti nově “instalovaného” ministra dopravy Zdeňka Žáka.

Ačkoliv stále neproběhlo regulérní hlasování o důvěře Rusnokova kabinetu, ministr Žák zklikvidoval kompletní představenstvo i dozorčí radu během jednoho týdne. V minulosti v médiích také uváděl, že pokračování Petra Žaludy ve funkci záleží na vyhotoveném auditu hospodaření Českých drah a nákladního dopravce ČD Cargo.

Žák ovšem dle vyjádření Zuzany Kubátové (v rozhovoru na ČT24) nemohl takový audit uskutečnit za tak krátkou dobu 14 dnů, ve kterých dokázal bez zjevného mandátu Poslanecké sněmovny, doslova vyházet veškeré vedení v dozorčí radě a dnes i v představenstvu firmy.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/fotoreporty/1675-osobni-spor-ministra-zaka-vuci-sefovi-ceskych-drah-nema-zakonnou-legitimitu-ministr-odvolal-cele-predstavenstvo-drah{/qrcodegenerator}

Kroky Žáka kritizuje mimo bývalého ministra dopravy Zbyňka Stanjury i stínový ministr za dopravu Milan Chovanec. Ten doslova uvedl: “Pokud by k tomu neměla dozorčí rada opravdu závažné důvody, budeme požadovat vyvození osobní zodpovědnosti po těch, kteří takto rozhodli,” komentoval odvolání představenstva stínový ministr”. Čímž reagoval na současnou situaci, kdy Žák vede všechny své kroky k absolutní destabilizaci firmy v jejím klíčovém vedení.

{snippet 103}

POVAŽUJETE KROKY NOVÉHO MINISTRA DOPRAVY BEZ PODPORY POSLANECKÉ SNĚMOVNY ZA LEGITIMNÍ?

{acepolls 25}

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments