Okna vlaku v pražských Vysočanech loni v červenci s největší pravděpodobností poškodila střelba z plynové pistole. Potvrdila to znalecká zkoumání. Totožnost střelce nicméně policisté nezjistili, a případ tak museli odložit.

Případ možné střelby prověřovali policisté od 17. července. Pachatel tehdy poškodil okna pěti různých vagonů soupravy City Elephant. Nikomu z cestujících se nic nestalo. Vlak směřoval z pražského Masarykova nádraží do Milovic, kvůli incidentu ale svou jízdu ukončil ve stanici Praha-Vysočany, kde celou záležitost převzali policisté.

„Ačkoliv jsme od veřejnosti obdrželi opravdu velké množství poznatků, pachatele se vypátrat nepodařilo,“ uvedla mluvčí policistů Eva Kropáčová.

„Krátce před dvacátou hodinou večerní přijali operátoři tísňové linky oznámení o střelbě na vlak,“ oznámila policejní mluvčí Eva Kropáčová na stránkách pražské policie.

Upřesnila, že kriminalisté při ohledání místa zjistili poškození oken u pěti vagónů vlaku. „Policisté nyní zjišťují, co přesně poškození oken způsobilo, a pátrají po dosud neznámém pachateli. Na místě nedošlo ke zranění žádné osoby,“ doplnila.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments