Pátá největší česká cestovka Firo-tour má kvůli pandemii potíže. Soud vyhlásil moratorium na její dluhy

0

Městský soud v Praze v pátek vyhověl žádosti cestovní kanceláře Firo-tour a vyhlásil mimořádné moratorium, tedy odložení splatnosti dluhů, kvůli dopadům koronaviru. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Upozornily na to web Seznam Zprávy.

Cestovka má podle něj nyní v zahraničí kolem tisícovky klientů. Situace se jich podle mluvčí firmy Lucie Frnochové nedotkne a kancelář je v plánovaném termínu dopraví do Česka.

„Vlivem pandemie COVID-19 došlo k poklesu prodeje zájezdů a souvisejících služeb zhruba na deset procent loňských ukazatelů,“ uvedla firma, která je pátou největší cestovkou v Česku, mimo jiné v žádosti o moratorium.

Díky moratoriu nemohou věřitelé po dlužníkovi žádat splácení jeho dluhů. Podle zákona trvá moratorium tři měsíce, cílem je vyhnout se konkurzu nebo jinému řešení insolvence. Moratorium je jedním z opatření zavedených v souvislosti s šířením koronaviru. Po třech měsících ho soud může prodloužit o další tři měsíce.

„Předpokládáme, že nám budou stačit soudem poskytnuté tři měsíce,“ řekla serveru Seznam Zprávy Frnochová. Kancelář nyní podle žádosti jedná s bankami.

Firo-tour provedla stejný krok jako tento týden České aerolinie a Smartwings. Soud jim vyhověl s moratoriem ve čtvrtek.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/pata-nejvetsi-ceska-cestovka-firo-tour-ma-potize-soud-vyhlasil-mimoradne-moratorium-na-jeji-dluhy.A200828_175045_firmy-trhy_vag

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments