Úsekové měření by letos mohlo fungovat až na šesti úsecích modernizované D1. Na prvních třech úsecích začne měření už na jaře během dubna. Ředitelství silnic a dálnic si od toho slibuje menší počet nehod v opravovaných úsecích dálnice a tím pádem i méně kolon. Pro dotčená města to ovšem znamená nábor nových lidí, kteří budou vyřizovat agendu pokut pro neukázněné řidiče.

Měření na modernizovaných úsecích D1 začne v dubnu na třech úsecích: jde o úsek ve Středočeském kraji mezi Ostředkem a Šternovem, úsek na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny Hořice – Koberovice a úsek na Vysočině Velké Meziříčí – Lhotka, na kterém se měřila rychlost už loni.

ČTK to potvrdil mluvčí ministerstva dopravy Jakub Stadler s tím, že přesný termín začátku měření bude záležet na tom, kdy se po zimě vrátí na modernizované úseky práce.

V průběhu letoška pak ministerstvo plánuje rozjet úsekové měření i na dalších částech dálnice. Na přelomu dubna a května by se mohlo začít měřit na úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem a v polovině roku případně i mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Posledním úsekem pak má být Devět Křížů – Ostrovačice: ale to jen pokud se včas podaří vybrat stavební firmu a znovu získat stavební povolení, proti kterému byl nyní podán rozklad.

více pokut, více úředníků

V úterý se kvůli tomu sešli zástupci ministerstva, ŘSD a pěti dotčených měst. Podle tiskového mluvčího schůzka řešila především technické detaily měření a připravenost obcí. Na těch totiž bude rozesílání pokut neukázněným řidičům.

Schůzky se účastnili zástupci Benešova, Jihlavy, Humpolce, Velkého Meziříčí a Rosic. S měřením všechna města souhlasila, znamená to pro ně ale především nabírání nových zaměstnanců. „Zatím se chystáme nabrat čtyři lidi, abychom zvládli prvotní nápor,“ uvedl vedoucí dopravního odboru v Jihlavě Ján Tinka a dodává: „Podle toho, jak vše půjde, budeme případně nabírat dál. V tuto chvíli máme schválených až 9 lidí.“

U Velkého Meziříčí bylo úsekové měření už loni. Od listopadu se tam kvůli němu rozšířil městský úřad o tři zaměstnance. Podle Jiřího Pospíchala, tamního ředitele odboru dopravy, město teď uvažuje o tom, že přijme ještě jednoho zaměstnance.

S nabíráním nových lidí počítají i v Humpolci a Benešově. O kolik přesně půjde pracovníků, ale zatím neví. Naopak v Rosicích se podle starosty Jaroslava Světlíka zatím nové zaměstnance nabírat nechystají. Úřad má totiž pracovníky už od minulého úsekového měření na D1 z roku 2016, které také částečně spadalo pod Rosice.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments