Na cestu po Rusku se v sobotu vydal vlak, který vystavuje válečné trofeje zabavené během konfliktu v Sýrii. Vlak vyjel z Moskvy na anektovaný Krym a dále pojede až na samý východ Ruska a vrátí se přes sever zpět do hlavního města. Během cesty, při které zastaví na 60 místech, má vlak překonat 28 500 kilometrů. Informovala o tom agentura AFP.

Moskvané si před odjezdem vlak mohli prohlédnout. Tvoří ho devět platforem, na kterých je několik vojenských vozů, které byly zabaveny syrským rebelům nebo džihádistům. V dalších vozech si návštěvníci mohou prohlédnout modely zbraní či drony.

“Naším cílem je ukázat co nejvíce lidem úspěchy ruské armády v boji proti mezinárodnímu terorismu,” uvedl ruský plukovník Dmitrij Serobaba.

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek v Kremlu pochválil ruské vojáky, kteří sloužili v Sýrii. “Osvobodili Sýrii od banditů a zachránili mírumilovné civilisty,” uvedl Putin s tím, že ruští vojáci svou práci odvedli odhodlaně, odvážně a precizně.

Konflikt v Sýrii začal v roce 2011. Rusko se do bojů na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015, čímž do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch vládního režimu.

SOUVISLOSTI  Francie se připravuje na stávky. Železničáři hodlají celý měsíc blokovat tisíce spojů

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na