Na cestu po Rusku se v sobotu vydal vlak, který vystavuje válečné trofeje zabavené během konfliktu v Sýrii. Vlak vyjel z Moskvy na anektovaný Krym a dále pojede až na samý východ Ruska a vrátí se přes sever zpět do hlavního města. Během cesty, při které zastaví na 60 místech, má vlak překonat 28 500 kilometrů. Informovala o tom agentura AFP.

Moskvané si před odjezdem vlak mohli prohlédnout. Tvoří ho devět platforem, na kterých je několik vojenských vozů, které byly zabaveny syrským rebelům nebo džihádistům. V dalších vozech si návštěvníci mohou prohlédnout modely zbraní či drony.

“Naším cílem je ukázat co nejvíce lidem úspěchy ruské armády v boji proti mezinárodnímu terorismu,” uvedl ruský plukovník Dmitrij Serobaba.

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek v Kremlu pochválil ruské vojáky, kteří sloužili v Sýrii. “Osvobodili Sýrii od banditů a zachránili mírumilovné civilisty,” uvedl Putin s tím, že ruští vojáci svou práci odvedli odhodlaně, odvážně a precizně.

Konflikt v Sýrii začal v roce 2011. Rusko se do bojů na straně prezidenta Bašára Asada zapojilo v roce 2015, čímž do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch vládního režimu.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na