Škoda za více než 25 milionů korun zůstala po ranním střetu osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu nedaleko Liberce. Zraněn nikdo nebyl. Sdělil to mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala na frekventované trati z Liberce na Jablonec nad Nisou a dál na Tanvald, Harrachov a do Polska. Podle policie zřejmě nákladní automobil uvízl na přejezdu. Vlaky tam stále nejezdí.

Nehoda se stala pár minut před 08.00 v Prosečské ulici mezi Vratislavicemi nad Nisou a Prosečí. Nejde ale o hlavní silnici na Jablonec, a tak automobilový provoz příliš nezkomplikovala. Na vlaku je podle Drápala škoda jeden milion eur (25,6 mil. korun), na sto tisíc korun odhadli vyšetřovatelé škodu na trati a na 200 tisíc na nákladním voze.

Okolnosti nehody vyšetřuje vedle drážní inspekce i policie. „Nákladní automobil pravděpodobně uvízl na přejezdu, strojvedoucí pravidelného vlakového spoje již nebyl schopen střetu zabránit. Provedené dechové zkoušky jak u řidiče nákladního vozidla, tak u strojvedoucího byly negativní,“ doplnil mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

Na několik vlaků cestující čekali marně, provoz měl být podle prvotních informací obnoven do 10.00, zatím ale mezi Libercem a Jabloncem stále vlaky nejezdí. České dráhy chtějí provoz obnovit kolem 15.00, proto mezi oběma městy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Lidé mohou využít i tramvaj a regionální autobusy.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments